Krople do oczu na alergię oraz ich zastosowanie
Reakcje alergiczne obejmujące oczy często współistnieją z nieżytem nosa, choć jak się okazuje, mogą występować również całkowicie samodzielnie. Niestety nieprzyjemne objawy ze strony wzroku dotykają w praktyce nawet do 60 proc. alergików, choć na szczęście istnieją preparaty, które pomagają w walce z tym problemem.
Jakie objawy łagodzą krople do oczu na alergię?
Charakterystyczne objawy alergii skutkujące dyskomfortem ze strony oczu to m.in. świąd, nadmierne łzawienie, a nierzadko również nadwrażliwość na światło. W łagodzeniu takich dolegliwości mogą pomóc odpowiednio dobrane krople do oczu na alergię, które często dostępne są bez recepty. Oczywiście jeśli dolegliwości są wyjątkowo dokuczliwe, niezbędne będzie skonsultowanie problemu z okulistą oraz wdrożenie nieco innych farmaceutyków.
Substancje lecznicze zawarte w kroplach do oczu na alergię
Wśród najpopularniejszych preparatów bez recepty znajdują się takie, które w swoich składach zawierają:
- olopatadynę, która hamuje reakcję zapalną i łagodzi takie objawy jak obrzęk, świąd oraz zaczerwienienia,
- azelastynę działającą nawet do 12 godzin (co ważne, może być ona stosowana już u dzieci od 4 roku życia w przypadku sezonowych dolegliwości),
- tetryzolinę, która obkurcza naczynia krwionośne i tym samym zmniejsza przekrwienie spojówek.
Krople do oczu na alergię to jak widać preparaty, bez których radzenie sobie z symptomami mogłoby być wręcz niemożliwe. Jednak przy ich wyborze zawsze warto dodatkowo skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.