Kiedy stosuje się leki na prostatę?
Nieprawidłowe działanie gruczołu krokowego, czyli prostaty, to niestety dość częsty problem u mężczyzn. Z jakimi objawami mogą wiązać się takie problemy oraz w jaki sposób można im przeciwdziałać?
Jakie są objawy ze strony chorej prostaty?
Chora prostata objawia się na wiele różnych sposobów. Zazwyczaj jest to częstsze oddawanie moczu, zwężenie jego strumienia, a także ból i nieprzyjemne pieczenie. W takiej sytuacji pomocne są leki na prostatę, przy czym kluczową rolę odgrywa także diagnostyka mająca na celu znalezienie źródła problemu oraz jego skuteczne leczenie. Diagnostyka odgrywa kluczową rolę zwłaszcza w przypadku mężczyzn, którzy ukończyli 50. rok życia.
Co zawierają leki na prostatę?
To przede wszystkim preparaty bez recepty, które dostępne są w aptekach. W ich skład wchodzą różnego rodzaju naturalne wyciągi roślinne, np. z pokrzywy lub z pestek dyni, mających wspomagać działanie gruczołu krokowego. Znaczenie mają też witaminy i minerały, które również zawarte są w takich farmaceutykach. Co ważne, należy przyjmować je w sposób zgodny z zaleceniami producenta i nie przekraczać zalecanej dawki nawet wtedy, gdy chodzi o produkt na bazie wyciągów roślinnych.
Jak widać leki na prostatę mogą wspomagać leczenie, choć jeśli problemy nawracają lub z czasem się nasilają, koniecznie trzeba udać się na kompleksową poradę urologiczną.