Leki na prostatę - składy i stosowanie
Kiedy stosuje się leki na prostatę oraz w jaki sposób je dawkować? Sprawdź!
2021-11-18, 13:33

Kiedy stosuje się leki na prostatę?

Nieprawidłowe działanie gruczołu krokowego, czyli prostaty, to niestety dość częsty problem u mężczyzn. Z jakimi objawami mogą wiązać się takie problemy oraz w jaki sposób można im przeciwdziałać?

Jakie są objawy ze strony chorej prostaty?

Chora prostata objawia się na wiele różnych sposobów. Zazwyczaj jest to częstsze oddawanie moczu, zwężenie jego strumienia, a także ból i nieprzyjemne pieczenie. W takiej sytuacji pomocne są leki na prostatę, przy czym kluczową rolę odgrywa także diagnostyka mająca na celu znalezienie źródła problemu oraz jego skuteczne leczenie. Diagnostyka odgrywa kluczową rolę zwłaszcza w przypadku mężczyzn, którzy ukończyli 50. rok życia.

Leki na prostatę

Co zawierają leki na prostatę?

To przede wszystkim preparaty bez recepty, które dostępne są w aptekach. W ich skład wchodzą różnego rodzaju naturalne wyciągi roślinne, np. z pokrzywy lub z pestek dyni, mających wspomagać działanie gruczołu krokowego. Znaczenie mają też witaminy i minerały, które również zawarte są w takich farmaceutykach. Co ważne, należy przyjmować je w sposób zgodny z zaleceniami producenta i nie przekraczać zalecanej dawki nawet wtedy, gdy chodzi o produkt na bazie wyciągów roślinnych.

Jak widać leki na prostatę mogą wspomagać leczenie, choć jeśli problemy nawracają lub z czasem się nasilają, koniecznie trzeba udać się na kompleksową poradę urologiczną.

KONTAKT / AUTOR
Apteka Moderna
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.